2022 Ayder Etkinlikleri Otelimizde Başka Güzel

2022 Ayder Etkinlikleri Otelimizde Başka Güzel

Ayder etkinlikleri Rize’ye gelmiş ziyaretçilerimizin dikkatini çekmekte ve her sene düzenlenen festivallerde müthiş bir kalabalık olmaktadır. Bizler de Ayder Otel olarak ziyaretçilerimizin düzenlenen etkinliklerden en iyi şekilde yararlanmasını ve burada keyifli vakit geçirerek eğlenmenize olanak tanırız. Sizler de Rize’nin meşhur aktivitelerinden nasibinizi almak ve kültürel miraslara şahit olmak istiyorsanız otelimizden rezervasyon oluşturarak kendinizi eğlenceye hazırlayabilirsiniz.

Ayder etkinlikleri yaz kış devam eder. Yazın açık havada festivaller devam ederken kışın daha çok kapalı salonlarda yöresel etkinlikler gerçekleşir. Otelimizde konaklayan ziyaretçilerimize bu etkinlikleri mis gibi manzara eşliğinde izleme olanağı sunarız.

Ayder Etkinlikleri Nelerdir?

Rize’ye yılın hangi ayında gelirseniz gelin, mutlaka bir etkinliğe denk gelirsiniz. Rize seyahatinizi planlamadan önce festivaller hakkında bilgi sahibi olmanız planınızı daha oturaklı hale getirir. Ayder yaylasında düzenlenen etkinlikler genelde Ağustos ayında gerçekleşir. Bu etkinlikler yüzme, basketbol, satranç ve bisiklet binme gibi faaliyetler kapsamındadır. Bu dallarda yapılan yarışlarda birinci olanlara çeşitli ödüller dağıtılır. Klasik hale gelmiş bu festivalde Rize’nin meşhur çayı da dağıtılır. Yaklaşık 28 yıldır festivaller devam etmektedir.

Ayder Kültür, Sanat ve Doğa Etkinlikleri

Her sene geleneksel olarak Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde boğa güreşi festivalleri düzenlenir. Bu festivale binlerce kişi katılır ve festival Haziran ayında gerçekleşir. Ayder Yaylasında gerçekleştirilen bu festivallerde yöresel Karadeniz müzikleri de mevcut. Siz de otelimiz sayesinde bu etkinliğe katılım sağlayabilirsiniz.

2022 Ayder Etkinlikleri Otelimizde Başka Güzel
2022 Ayder Etkinlikleri Otelimizde Başka Güzel

Ayder Kardan Adam Şenliği

Ayder etkinlikleri arasında en dikkat çekici olanı da kardan adam şenliğidir. Çamlıhemşin Doğa Sporları İhtisas Kulübü tarafından okulların yarıyıl tatiline girmesinin ardından her sene kardan adam şenliği düzenleniyor. Bu şenlikte kayak, snowboard ve paintball sporları eşliğinde çeşitli eğlencelere katılabilirsiniz. Bu gösteriler eşliğinde kardan adam da yaparak yarışa katılabilirsiniz. Yarışmada dereceye girmeniz durumunda birbirinden güzel ödüllerden kazanabilirsiniz. Yağan karın altında horon oynayarak eğlencenin dibine vurabilirsiniz.

Rize Dağcılık ve Turizm Festivali

Her sene haziran ayında yurt içinden ve yurt dışından dağcıların katılımı ile Kaçkar Dağlarına tırmanış gerçekleşiyor. Gösteriş dolu ve gerçekten göz dolduran nitelikte olan dağcılık ve turizm festivaline otelimiz vasıtası ile katılabilirsiniz. Sizler için düzenlediğimiz etkinliklere turlarımızla katılım sağlayabilirsiniz. Otelimizde kalan ziyaretçilere ücretsiz bir şekilde etkinliklere katılma olanağı sunuyoruz.

İkizdere Dağ Horozu Şenlikleri

Rize’nin İkizdere ilçesinde her sene haziran ayında düzenlenen horoz şenliklerine katılarak eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Dünyada nesli azalan ve eşi benzerine çok az rastlanan dağ horozlarının korunma altına alındığı bu bölgede dağ horozlarının gelecekteki nesillere tanıtılması hedefleniyor. Dağ sever kişiler dürbünlerle bu horozları inceleyebiliyor.

Ayder Otel ile Eğlence Sonsuz

Ayder Otel olarak belki de ilk kez geldiğiniz Ayder yaylasında birbirinden güzel eğlencelere katılmanıza olanak sağlıyoruz. Her sene özellikle yaz ayında dünyanın her yerinden misafir ağırlayarak Ayder yaylasının güzelliklerini tanıtıyoruz. Ayder etkinlikleri pandemi nedeniyle bir süreliğine ara verilmiş olsa da 2022 sezonunda tekrar başlamış durumda.

Ayder etkinliklerine katılmak istiyorsanız hangi mevsimde geleceğinize ve en çok hangi etkinliğe katılmak istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında otelimize rezervasyon yaptırarak doğayla iç içe gerçekleştirilen şenliklere katılabilirsiniz.

Uluslararası Fırtına Rafting Şenliği

Rize’nin Ardeşen ilçesinde her yıl temmuz ayında rafting şenliği düzenleniyor. Bu şenlik kapsamında ziyaretçilerimiz ücretsiz bir şekilde rafting yapma imkanını buluyor. Aynı şenlikte yöresel sanatçıların birbirinden güzel konserlerine de dahil olabilirsiniz.

2022 Ayder Etkinlikleri Otelimizde Başka Güzel
2022 Ayder Etkinlikleri Otelimizde Başka Güzel

Ayder Otel Fiyatları ve Hizmet Kapsamı

Ayder Otel olarak müşterilerimize her zaman geniş kapsamda hizmet sunmayı ve makul fiyatlar vermeyi hedefledik. Çünkü amacımız sizin memnuniyetinizi sağlamaktır. Ücretlerimiz çok farklı faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Hangi sezonda otelimizde konaklayacağınız, hafta içi ve hafta sonu süreci, otelimizde konaklayacağınız zaman aralığı ve kalmak istediğiniz oda çeşidi ücretleri belirler.

Deluxe oda, süit oda, superior oda, executive odalar ve family odalarımız kapsamında kalmak istediğiniz yeri belirleyerek bizlere bildirebilirsiniz. Kişi sayısına göre oda belirlemenizde fayda vardır. Odalarımızın tamamı Ayder yaylasına bakmakta ve manzarayla iç içe olmanız sağlanmaktadır. Ücretlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurabilir, otel politikalarımızı incelemek için hakkımızda kısmını ziyaret edebilirsiniz.

Ayder’in en merkezi konumunda yer alan Ayder Resort Hotel sayesinde tüm etkinliklere bir adım yakınsın. O halde hemen rezervasyon geçerek tüm bu eğlenceli tatil sürecini deneyimleyebilirsin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir